Teknoloji ve çocuk

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Şubat 8, 2016
70 views

Teknoloji ve çocuk

Teknoloji insanlarin kendilerini gelistirmesi icin herkese farkli imkanlar saglamaktadir.
Gerek televizyon gerek bilgisayar gerekse telefon gibi akliniza gelebilecek elektronik esyalari kullanma kolayligi saglamaktadir.
Teknoloji denilince akla ilk gelenler den biri bilgisayarlardir. Özellikle günümüz de cocuklarin olmazsa olmazi olan bilgisayarlar.
Cocuklar icin yararli olan bir teknoloji kimi zaman da tehlikeli olabilir. Cocuklar teklikeyi göremezler,bilemezler.
Cocuklar sürekli bilgisayar karsisin da vakit gecirmek isterler ama bilgisayar karsisin da saatlerce kalmak cocuklar icin yararli olmaz.
Disardaki hayattan ister istemez koparlar. Arkadas edinmek ya da onlarla oynamak yerine bilgisayar karsisin da saatlerce oturmak isterler.
Teknoloji iyi bir sey ama bagimlisi olmak pek de iyi bir durum sayilmaz. Cocuklari bu konu da bilgilendirmek ilk önce ailenin görevi.
Aile olarak cocuklara teknolojinin yararlarini anlatirken zararlari da anlatilmali. Neler yapabilecegini söylerken yapmamasi gerekenler de söylenmeli.
Cocuklar icin teknoloji kendilerini gelistirmek icin cok büyük bir sans ama bütün bunlarin yani sira zararlari olduğunu da unutmamalı bireyler.
Cocuklar cocukluklarini o cam mekanlar karsisin da gecirmesinler. Cocukluklarini doya doya yasasinlar. Ne yazik ki büyüdüklerin de bir daha cocuk olamayacaklar.

5 Comments
 1. bune
  5:04 am on Şubat 8th, 2016

  teknolojı gelıstıkce ınsanlar tembellesıyor.. tamam teknolojı ıyı bısey ama yınede gecmısımızı unutmamalıyız arada bır topraga cıplak ayak basmalıyız.. ıkı adımlık yere otobusle deılde yuruyerek gıtmelıyız.. cagın hastalıklarının sebebı bunlar..

 2. micro
  11:53 pm on Şubat 8th, 2016

  teknoloji gelıstıkce insanlar farklı olmaya basladı.. gecmisimizide unutmamız gerek artık her yere gitmek araba kullanır olduk.

 3. Makinist
  11:54 pm on Şubat 8th, 2016

  her guzelın kusuru olur gibi net iyidir ama kontrollu olduğu sürecee

 4. FederaL
  11:58 pm on Şubat 8th, 2016

  Aman cocuklari teknolojiden uzak tutun :))

 5. ust_dzy_yntciM
  3:40 am on Şubat 10th, 2016

  teknoloji hep lzm… 😉


Yorum Yapın