Suriye’ye 4 TIR bağışlama

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 8, 2015
58 views

İtfaiye Müdürlüğündeki yardım malzemelerini taşıyıcı tırları uğurlama törenine katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Önemsiz, yalnız Şanlıurfa ’daki Suriyelilere değil, Suriye tarafındaki mazlumlara de Beşeri Bağış Platformunun hibe ettiğini belirtti. Hiç ayrım yapmadan Suriye ’nin kaba çeşitli bölgelerine yardımların ulaştırıldığını kaydeden Eyalet Valisi Önemsiz, “Çevremizde böyle ateşli şeyler oluyor fakat; Insan Bağış Platformu iyiliği ayakta tutan, herhangi tepki beklemeden sırf mazlumlara bağışlama maksadıyla hareketli amma müessese. Yaptıkları çok kıymetlidir. pek çok kuruluştan bağışlama alıyoruz. Bu iyiliğin ayakta tutulması çok önemlidir. Bu yüzden tüm iyiliksever vatandaşlarımızı da Insani Bağış Platformuna arkadaş olamaya çağırıyorum. Iyiliksever vatandaşlarımıza ve platformda emeği başka arkadaşlarımıza minnettarlık ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Sivil Çevre Kuruluşları Insani Bağışlama Platformu Başkanı Osman Gerem keşke, 4 yıldan üstünde Suriyeli mazlumlara hibe gönderdiklerini belirterek bu yılki Ramazan ’ayrıca Şanlıurfa ’ayrıca yerleşmiş göçmen Suriyelilerden en az 40 bin ailenin kapısını çalarak bağış malzemesi planladıklarını kaydetti.

Bu Ramazan ayında 12. tırı Suriye içlerine gönderdiklerini sözlerine ekleyen Gerem, “Biz geçmiş baştan başa ezilenlerin hemen hemen yetişkin amma milletiz. Bundan netice ayrıca öyle olmaya sürdürme edeceğiz. Bu çalışmalarımızı yürütürken daima yanımızda olan Sayın Valimiz İzzettin Küçük ’e hem bilhassa minnettarlık ediyoruz” dedi.
Yapılan açıklamaların arkasında, hazırlanan malzemeler umutlu tırlara yüklendikten netice; tırlar Suriye ’ye namuslu yola k.d.v. ödemeyi gerektiren mal. 

HALİL DAĞ
ŞANLIURFA