Şanlıurfa’yı komplike ima

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 20, 2015
75 views

Güvenç, AA muhabirine, Suruç‘taki terör saldırısını şiddetle kınadığını belirtti.

Güvenç, “Bu coğrafyada bunların bitmesi lazım. Bölgemizin huzur bölgesi olması lazım. Bunu da tesis edecek bizleriz, bir araya geleceğiz, provokatörlere fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinde toplantıdayken saldırıyı öğrendiklerini dile getiren Güvenç, şöyle devam etti:

“Hemen ilgili kurumlarla temasa geçtik. Çağrım halkımızadır, sağduyu sahibi ve sabırlı olmamız lazım. Kenetlenmemiz lazım. Aksi takdirde bu saldırılar amacına ulaşmış olur. Bu saldırıların amacına ulaşmasına fırsat vermememizin tek yolu birbirimize sarılmak ve birbirimizi anlamaktır, kenetlenmektir. Partilerimiz sağduyulu olmalı, bunu iç politika malzemesi yapmamamız lazım. Sürekli bu tür saldırılara hedef oluyoruz. Bunları önlemenin yolu bir araya gelip, gücümüzü birleştirmektir. Akan kanın bu ülkeye faydası olmadığını herkesin görmesi lazım.”

“İçme suyuna zehir atıldığı” iddiası

Güvenç, il merkezi ve Suruç’ta içme suyuna zehir atıldığı iddialarını da değerlendirdi. Güvenç, şunları söyledi:

“Nereden olduğu belli olmayan bir iddia atıldı. Merkezdeki arıtma tesislerimizde herhangi bir sıkıntı yok. Suruç ve diğer depolardan numuneler aldık. Şu anda tahlil çalışmaları sürüyor. Bunun asparagas olduğu gibi bir kanaatimiz var. Kesin açıklama için laboratuvar sonuçlarını görmemiz gerekir. Diğer depolarda da güvenlik görevlilerimiz var. Bu iddiayla yaratılmak istenen panik havası ve hedeflenen ne, onu anlayamadık.

Şu anda görünürde suyla ilgili bir şey yok. En kıza zamanda açıklama yaparız.”

(AA)

İlgili Haberler geri ileri
Canlı bomba saldırısına ünlüler lanet … İki bombalı saldırıdan sağ kurtuldu Suruç’taki patlamada ölü sayısı 30’u … Suruç’taki saldırı Hakkari’de kınandı

, Şanlıurfa’yı karıştıran söylenti http://www.SohbetOzel.com farkıyla sizlerle.