Saglıkli yasam icin

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Ekim 4, 2015
76 views

Yaşıyoruz Nefes alıyoruz buna şükür edemiyoruz dimi ? elimiz ayagımız tutuyor ve koşamıyoruz . Benim için her insanın doktoru kendisidir , çogu zaman kendini hastalıga sürükleyen insanlar olduk .Yabancı ülkedeki insanlar bu sebepten daha çok saglıklıdır.  Sevgilisinden ayrılan insanlar saglıgını her zaman zedeliyor kendini üzüyor psikolojik olarak bunalıma giriyor . Bu bunalım sonucu bir yerden kesinlikle patlak veriyor sonra kaybettigi aşkını bile unutuyor ve sadece kendi hastalıgına odaklanıyor. Malesef artık çok geçtir.

Peki umursamaz mı olalım ?  Hayır tabikide olmayın ama herşeyin abartılısı zararlıdır hayatınızdan giden insanlar kendi kaybettigine üzülsün siz neden kendinizi üzüp maf ediyorsunuz. Saglıgınız asla bir daha gelmez saglıklı yaşam için hayatınızdaki tüm olumsuzluklara rağmen kendinize oyalanacak birşeyler bulmalısınız. Peki bu ne olabilir ?

Mesela spor , spor derken bu illa agırlık calışmak olmasın , spor yüzmek , yürümek , sabah erken kalkıp dolaşmak bile spordur aslında , yiyeceklerimize dikkat etmeliyiz. Dışarda satılan yemeklerden uzak durmamız bizim için en saglıklısı olacaktır. Bizlerin saglıgı asla bir daha gelmez bu sebepten saglıgımızı kaybedince yanımızda ailemiz bile kalmayabiliyor bunun canlı örnegi inanmasakta filmlerdir bunlar hayatın diger yansımasıdır.

6 Comments
 1. ArıMAya
  7:24 am on Ekim 5th, 2015

  ””hayatınızdan giden insanlar kendi kaybettigine üzülsün siz neden kendinizi üzüp maf ediyorsunuz.. ”” Çok güzeL değinmişsiniz. Bazen bu sözü üzülen birilerine sıkça söylüyoruz ama kendimize gelince yapamıyoruz… Bunu yaparsak zaten çok daha mutLu bir toplum oluruz… PayLaşım için teşekkürLer….

 2. uyuz
  7:30 am on Ekim 5th, 2015

  saglikli yasam icin tek sey bekar kalmaktir.. ?

 3. acelya
  10:01 am on Ekim 5th, 2015

  ellerine sağlık sağlıklı yaşam için evlenmem lazım :)

 4. nur
  11:03 am on Ekim 5th, 2015

  Saglıkli yasam icin bol bol spor yapcaksin

 5. D0ĞuKan
  2:55 pm on Ekim 5th, 2015

  SaĞLıKLı yaŞam iCin ÖnCe inSanın Kendi SaĞLıĞına Önem veRmeLi neLer yaparaK Daha SaĞLıKLı ßir yaŞam 0Lur. Sp0r YürüyüŞ ßeSLenme Ve DüzenLi 0LaraK VucuDumuzun ßeSin İhtiyaCLaRını KarŞıLamaK .. Su Vitamin MineraL KaLSiy0m ßunLarıda DüzenLi 0LaraK eLde EtmeK Lazım .. SaĞLıK HerŞeyin ßaŞı’dır SaĞLıKLı yaŞam SaĞLıKLı ßir Hayat DemeK’dir ..

 6. Ecesu
  4:16 pm on Ekim 5th, 2015

  Benide evlendirinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn


Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.