DİYETİ KOLAYLAŞTIRIN

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 13, 2015
75 views

Diyetle karşılaştırmalı olan bitirmek bilmeyen savaşımızın altında beceriksiz ve akli dengesi bozuk besleme alışkanlıklarımızın yattığını gösteren uzmanlar, uzun süreli bazı değişiklik yaratabilmek uygun önce beynimizde yaklaşık şeyleri değiştirmemiz gerektiğinin altını çiziyor. Diyetin ilk kez beyinde başladığını anlatan uzmanlar, kafalı kimse diyetinin ayrıntılarını bizlerle paylaşıyor.

İşte kilo sorununuza daimi rumuz getirecek olan 5 ilkelik beyin diyeti:  

BIRINCI ILKE: HAYRANLIK

Hayatın özbeöz evresinde olduğu gibi tüm şeye kendinizi sevmekle başlayın. Aynaya bakın ve hep pozitif kilolarınıza ise de bedeninizi sevmenin yaklaşık yolunu bulun. Unutmayın, bedeniniz sizi bütün biraz olay boyu taşıyor. Ona teşekkür borçlu olun ve onu sağlıksız yiyeceklerle içermek zorunda olmadığınızı ayırma edin. Kendinizi sevin ve içinizdeki gücün, potansiyelin farkına varın. Evet, isterseniz değişebilirsiniz!

TÂLI PRENSIP: TRÖST VE MEZHEP
Hayatın hep alanında olduğu olası diyette hem başarılı olmanız karşı gereken iki çok samimi şey güven ve inançtır. Diyete başlarken kendinize ve hiç durmadan yola çıktığınız diyetisyeninize güveniniz tam olsun. Diyetinize tam uyamadığınız zamanlarda bile kendinize olan inancınızı kaybetmeyin ancak, aşkın diyetinize dönecek gücü kendinizde bulabilin.

ÜÇÜNCÜ ILKE: DÜRÜST KALE BELIRLEME
Kendinize güvenin fakat imkânsızı başarmayı beklemeyin. hiçbir suretle ağır az sürede hep fazlalıklarınızdan kurtulmaya çalışmayın. Hedefiniz kısa vadeli zamanda kilo hizmete sunmak değil, daha dinç kimi hayat tarzına kaptan gibi yavaşça kilolarınızdan arınmak ve tekrar keza almamak olsun.

DÖRDÜNCÜ ÖĞRETI: IŞÇI SINIFI VE MAKSAT
Kilo hizmete sunmak dolayı doğum sancisi vermeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Diyet sürecinde hep benzer telaş ve miktarda kilo kaybedemeyebilirsiniz. Devresel olarak metabolizmanızda yavaşlamalar üstelik duraksamalar belki. Hemen Hemen Hiç bu dönemde ayrıca diyetisyeninizin önerilerini dinlemeli ve onun gösterdiği yolda belirlenmiş adımlarla ilerlemelisiniz. Diyetisyeniniz yoluyla düzenlenen listenizi inceden inceye ve azimle uygulamaya takip edin. Sonuçlarını insan yoksa geç fark edeceksiniz.

BEŞİNCİ MEZHEP: BAŞARI
Kendinizi severek rejim yapmaya saptama verdiniz. Ardından kendinize inanarak dürüst hedef belirlediniz ve doğum sancisi sarf edebiyatçı maksat göstererek bu hedefe namuslu ilerlediniz. Hep bu ilkeleri yerine getirdiğinizde beşinci ilke yani sonuç, kendiliğinden gelecek. Denk beslenerek aç kalmadan, tecrübe tarzınıza uyarlanmış biraz diyetle sosyal yaşantınızı kısıtlamadan değişmez kilo kaybı hazır edeceksiniz.