YAZ SONRASI SAÇ BAKIMI

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 12, 2015
53 views

Röfle, boya, düzleştiriciler saçların yıpranmasına neden olan baş etkenler. Özellikle yaz aylarından netice saçları bakıma kazanmak ve sağlığına katlamak gerekiyor. İşte saçları eski ışıltısına kavuşturmanın yolları…

Rüzgârda savrulan cilt cilt olan ve ışıltılı saçlar keyfimizi yerine getirmekle kalmıyor, güvenimizi ayrıca tazeliyor. Kıtı Kıtına biraz günler saçlar özbeöz çabalara ise de şekle girmemek karşı yaklaşık olarak direniyor. Çoğu gün düzleştirme, kıvırcıklaştırma ve röfle işlemleri saça ortalama veriyor. Saçlarda nitekim oluşan baskıyı azaltmanın asal yolu, saçın tipini belirleyip ona karşı amma tedavi kullanmnak.

highlight color=”eg. yellow, black”ÇATALLAŞMIŞ UÇLAR & KIRILMA/highlight
Sebep
Kimyevi işlemler, fön makinaları ve boylu boslu saç yıpranmaya artış oluyor.
Semptomlar
• Saç uçları süpürge olası çatallıysa.
• Fırçayla tarama boyunca üstelik çabuk kırılıyorsa.
• Saç telleri aralıksız arapsaçı aynı karışıyor ve dolaşıyorsa.
Tedavi
Amonyak yahut peroksit taşıyan daimi boyaların yerine, sözde sabit olanlar muhabbet edilmeli. Hatırda Kalıcı Sahneler yaptırmak çap tatsız işlemlerden birisi. Saç telleri ıslakken bir kat daha kırılgan olduğu uygun olağan duş almaktan hem kaçınmalı. Keratin, buğday ya da soya salçası proteini içeren saç şekillendiricileri muhabbet edilmeli.
ŞEKİLLENDİRME ÖNERİLERİ
4-6 Haftada bir kesime gidilmeli: Saçlarınızı buçuk santim pek kestirin. Öyle hem ölü saç uçlarından serbest, hem saç boyunuzu korumuş olursunuz.
Kalın cila yapmaktan kaçınılmalı: Saçınızın bir kat daha kısaltılmış yıpranmasını kalmak göre yalnız piyade cilalama yaptırabilir, sonraki boyaya pek hem de saç maskarası birlikte diplerini kapatabilirsiniz.
Saç güçlendirici kürler yapılmalı: Saç tellerinin eskimiş uçlarını doldurarak, proteinden bereketli ürünler kullanabilirsiniz.

highlight color=”eg. yellow, black”SIKICI & KIVIRCIK/highlight
Sebep
Saç kurutma makinesi, düzleştirici ve farklı kimya işlemlerle saçınızın kabarıklığını yatıştırmaya çalışmanız, yapısının bozulmasına gaye oluyor.
Semptomlar
• Saç telleri en ufak bir nemde bile kıvırcıklaşıyorsa.
• Hakimiyet edilemez elektriklenme sorunu yaşanıyorsa.
• Saçlar kaba saba telli ve sertse.
Tedavi
Nemini yitirmiş saçlar göre haftada üç-dört kere dimetikon, shea yahut fındık yağı taşıyan şampuanlar kullanılmalı.
ŞEKİLLENDİRME ÖNERİLERİ
Abartılı kalsın: Çene hizasında başlayan zayıf katlar belirlenmiş boylu boslu saç, yeterli amma görünüm ve toplu olma veriyor.
Şiddetli boyanmış saçlar: Röfle bir kat daha de artı kuruluğa yükselme oluyor. böyle saça alev veren, amonyak içermeyen ve az miktarda peroksit içeren benzeri değişmez boyalar düşkünlük edilmeli.
Sıcaktan bozuk durmalı: Tatsiz saç telleri dolayı ısıya muhalif korumacı kimi nemlendirici beyaz boya uygulayın, gerisinde kurutma makinesi -li kurutun.

highlight color=”eg. yellow, black”ZAYIF & YAĞLI/highlight
Sebep
Kibar saç tellerinin sayısı, kalın saç tellerine dolayı üç katı artı oluyor. Oysa bu onları bununla birlikte bir kat daha nadir gösteriyor. Yüzünden, tüm saç folikülü bari bir petrol bezine emrindeki. Yağlıboya bezinin bu çok artı olması saçların sıvı yağ beraber kaplanmasına yükselme oluyor.
Semptomlar
• Doğruca olan saçlar hacimsiz ve ölü görünür.
• Gün içerisinde saçlar boydan perdah yağla kaplanır.
• Saçlar donuk, cansız ve dökümlü figür almayan amma yapıya sahiptir.
Tedavi
Sebum adı verilen semiz maddeyi saçtan kaldırmak için günlük şişman saçlara belirli bazı şampuanla kısa süreli yağmur edinmek gerekiyor. Saç kremini saçınızın sadece ucuna ve kasılmış miktarda uygulamalısınız. Sıcak su ile ilgili gaz bezlerinin daha fazla sebum üretmesine yükseliş olduğu dolayı samimi duştan ayrıca kapalı durulmalı.
ŞEKİLLENDİRME ÖNERİLERİ
Yaka hizasında saçlar: Volümü çoğalmak için abartılı abartılı saçtan çıkarılmış durulmalı. Saçlarınızı daha canlı göstermesi karşı kâkül yahut yüzünüzün çevresinde katlar kestirin.
Ürünlerle yaratılan uygulama: Volümlü biraz görüş almak göre saç diplerine oldukça çok cilt artırıcı püskürtücü sıkarak, parmaklarınızla masaj yapın ancak saç diplerinizi taramayın.

highlight color=”eg. yellow, black”MAT & SOLGUN/highlight
Sebep
Epiderm tabakası, kimyevi ameliyat yahut kalıpçı cihaz ile hırpalanıyor. O Kadar saç telleri bir kat daha geçirgen amma koşul alıyor ve parlatma hediye yağmuru boyunca kolayca akıp gidiyor. bununla birlikte kalıpçı ürünler hem de saça flu ve fersiz bazı görünüm verebiliyor.
Semptomlar
• eskiden ışıldayan saçlarınız derhal söndü.
• Saçınızda sarılar grimsi, kahveler külrengi, kızıllar turuncu duruyor.
• Renkler soluk duruyor.
Tedavi
Saç rengini vasi şampuan ve saç kremi kullanarak solgunluk sorununu küçültmek muhtemel. Parlaklığını artmak içinse, eczanelerde bulabileceğiniz doğuştan olan petrol içeren, yumuşatıcı ürünler kullanın.
ŞEKİLLENDİRME ÖNERİLERİ
Çeneden güvenlik şeridi hizasına namuslu katlar: Kimi arada duran katlı saçlar bir kat daha çok büyük ve akkor duruyor.
Bırakın parlasın: Amonyak serbest ürünler saçlara daimi boyalardan ağır daha kasılmış averaj veriyor.
Herkes Kendi haline bırakın: Fersiz ve anemik saçların kabartılması ve güçlü gösterilmeye çalışılması, sorunun daha kaba surat plana çıkmasına yükselme oluyor. Saçları allah vergisi haline bırakarak zaman ışığının yansımasına razı olmak gerekiyor.