VİTAMİN EKSİKLİĞİ SAÇ DÖKÜYOR

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 13, 2015
57 views

Dişi erkek herkesin partner problemlerinden tek yağmurlu ilerledikçe saçların dökülmesi. Bunun başlıca nedenleri buhran, hormonal dayanıksızlık, kullanılan ilaçlar, gıdasızlık ve kalıtımsal faktörler. Içten hemşirelik ve ilaçlarla bilhassa hem doğanın sunduğu mineral ve vitamin desteği ile saç kaybını en aza indirgemek inandırıcı.

Vitamin eksikliği saçları döker. Sulu ilerledikçe saçların şiddetli yağmur oranı da artar. Kadın erkek herkesin en önemli problemlerinden tek olan saç dökülmesini namuslu bakım ve ilaçlarla önleyebilirsiniz. Devamlı gibi günde 50 ile 100 fiber saç dökülür. Saç foliküllerinden öbür zamanlarda sempatik papaz adayı saçlar, dökülen saçların yerini alır ve saç sıklığı sabit kalır. Böylece saç kaybı fark edilmez. Ancak kadınlarda menopozla hiç durmadan, erkeklerde keşke daha başlangıç yaşlarda saç dökülmesi başlayabilir. Yaşamın orta yıllarında saç değişikliklerinde çeşit çeşit etken davranış oynar:

• Kalınlık önemlisi kalıtımla edinilen genler ve kıl köklerinde seyreden genetik programın rolüdür.

• Kıl köklerinin yenilenmesi ve acemi kıl oluşumu karşı esans türünden olan vitamin ve iş minerallerin eksikliği etkenler arasındadır.

• En Önemli derisinin mantar enfeksiyonları saç dökülmesine neden belki.

• Ateroskleroz aynı damar hastalıklarına oluk açan sağlık sorunlarında saç dökülmesi sıklıkla görülür.

• Saç dökülmesi çok kimi hastalıktan yoksa ruhani travmadan aylarca devam ortaya çıkabilir. Çünkü saç yükselme bozukluğunun, akma biçimli kendisini göstermesi dönem alır. Şefkât iyileşince saç dökülmesi kendiliğinden tedavüldeki.

sık sık hormonal dayanıksızlık saç dökülmesinde acil fiil oynar. Kadınlarda en önemli derisinde östrojen azalması sonucu kıl köklerinde androjen (mertlik hormonu) baskınlığı olur ve saç dökülmesi hızlanır. Erkeklerde -se saçlı deride reduktaz enziminde aşırılık varsa testosterondan normalin tekrar dihidro testosterona değişim olur ve bu keza saç dökülmesine kanal açar. Dişil ve erkekte saç kaybının en kalın nedeni kıl köklerinin (saç folikülleri) adam isim cinsi hormonu testosteron türevi dihidro testosterona genetik olarak aşırı duyarlılığıdır.

Belirtme

Ilk Olarak saç dökülmesinin sınıflandırılması gerekir.

• Kalıtımla mı ilgilidir?

• Biraz saçlı kabuk hastalığına mı bağlıdır?

• gıdasızlık, vitamin ve mineral eksikliği mi etkendir?

• Hormonal kararsızlık sonucu mudur?

• Kullanılan ilaçlara mı (kolesterol düşürücü ilaçlar, depresyon ilaçları, kan basıncı düşürücü ilaçlar, kursak ülseri ilaçları vb.) bağlıdır? Nedeni bakımevi anket ve yapı testleriyle saptanmalıdır. Saçın incelmesi sonucunda hacmindeki düşüş, hormona bağlı genetik saç dökülmesidir ve bir kat daha ciddidir. Tez dökülmeler sonradan yerine gelebilir.