TÜBİTAK Öğrenim ve Dernek Büro Başkanlığı ve TÜSSİDE ortaklık birlikte Haziran-Eylül 2015 tarihleri arasında 6

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 13, 2015
68 views

TÜBİTAK 4006 Öğrenim Fuarları Payanda Vurma Programı dahilinde, 2014-2015 eğitim öğrenim yılında bazı 3 bin 800 alıştırma kurumu desteklendi.

Ulusal Alıştırma Bakanlığı beraber TÜBİTAK arasında imzalanan, TÜBİTAK Burs ve Sosyete Dairesi yoluyla yürütülen 4006 TÜBİTAK Bilginlik Fuarları Payanda Vurma Programı çerçevesinde, Fevzi Özbey İlkokul ve Ortaokulu ’nda düzenlenen “Bilginlik ve Alım Satım Şenliği”nde, aksine sınıflardaki öğrencilerin çalışmaları sergilendi.

Şenliğin kalınlık mimli etkinliği 4.sınıf öğrencilerinin yaptığı “Kırılmayan Yumurta Projesi” oldu.  Bu projede öğrencilerin bilgilerini ve hayal güçlerini kullanarak yaptıkları 56 alışkanlık tasarı yarıştı. Öğrenciler şenlikte, tam hayattaki sorulara ve sorunlara kilit nokta bulunmasında bilimin ve ilmi yaklaşımın önemini bizzat uygulayarak/yaşayarak öğrendiler.

Fevzi Özbey İlkokul ve Ortaokulu öğrencileriyle gerçekleştirilen etkinlikte TÜBİTAK Pop Bilim Kitapları birlikte Öğrenim Mayt Dergisi tanıtıldı. Öğrencilere popüler bilginlik kitapları kataloğu ve liste ayracı allah vergisi edildi.

2014-2015 Çalışma Öğretim Yılında Biraz 3 bin 800 Alıştırma Kurumu Desteklendi

 “TÜBİTAK Bilginlik Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin müfredat çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular aşırı araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve dinleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri biraz ortam oluşturmayı amaçlıyor. Bu yazılım zarfında 2014-2015 Alıştırma-Öğretim yılında kimi 3800 egzersiz kurumu TÜBİTAK vasıtasıyla desteklendi.