Suya tek başınıza girmeyin

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 14, 2015
63 views

SohbetGay Net sizler için önemli bir hususu değerlendirdi. Sex tutkunları, aktif gay sohbet aşıkları, gabile, lezbiyen, bisexual, travesti, gay, evli sohbet tutkunlarının dikkat etmesi gerekenler bu yazımızda sizlerle.

Yaz aylarının aşırı sıcak olduğu bu zamanlarda denize ve sahile gidenlerin suya tek başına girmemesi sık sık uyarılıyor.

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte denizlere rağbet arttı. Uzmanlar, suya tek başınıza girmenin tehlikeli olduğu gibi girmek isteyenlerin son derece dikkatli olması gerektiğini bildiriyorlar.

Sahillere ve denizlere akının olduğu bu dönemde, suyu girme hususunda dikkatli olmak gerektiğini, bilhassa kalp rahatsızlığı olan hastayla birlikte birileri olması gerekli.

Kavuran yaz aylarının belirgin özelliği artan sıcaklık değerleri olmakla beraber, nem seviyesinin tavan yaptığı dönemdir. Artan sıcaklık ve nem değerileri kalp rahatsızlığı ve tansiyon hastalarına ölümcül sebepler doğurabilir. Normalde insanlar da 11/8 olan tansiyon, 45 yaş ve üstü insanların çoğunda yükseldiğini söyleyebiliriz.

Tatile giden kalp ve tansiyon hastaları, sürekli kullandıkları ilaçların ne kadar alınması gerektiğini kesinlikle doktorlarıyla görüşmelerini tavsiye ediyoruz. Daha önce stent taktırmış, by-pass operasyonu geçirmiş ya da kalp kapağı değişmiş hastaların suya tek başına girmesinde ciddi sağlık sorunları doğurabilir.

Öğlen saatlerinde güneşten kaçının. Özellikle 13:00 ila 17:00 saatleri güneş ışınlarının en dik ve sert şekilde olduğu saatlerdir. Bu ışınların vücuda temas etmemesine ve tıka basa yemek yedikten sonra suya girilmemesi tavsiye ediliyor.

45 yaş üzeri tatilcilerin özellikle kalp/damar ve tansiyon hastalığı gibi sürekli rahatsızlığı olanların öğlen güneşinden kaçmaları şiddetle tavsiye ediliyor. Sıcaklığın en belirgin olduğu saatlerde damarlar normalin üzerinde genişliyor ve buda tansiyon hastaları için hayati bir risk oluşturuyor.

6 Comments
 1. Buket
  2:12 pm on Temmuz 14th, 2015

  Çok iyi açıklama olmuş emeğinize saygılar, üstüne söylenecek bişey yok aslında ama evet ciddi anlamda sıcaklar bastırdı. Konu yaş mevzusu bile olamaz nefes alamıyoruz ve soğuk suyla dengeyi saglıyoruz :)

 2. Eray
  10:32 pm on Temmuz 14th, 2015

  açıkcası suya tek başıma girerim :) sabah erken saatlerde ve gün batmadan 2 kez.tatil planlarım var ve konuyuda değerlendiriceğim.emeğinize sağlık.

 3. Halime
  3:26 pm on Temmuz 15th, 2015

  kesinlikle her yazılana katılıyorum bencede tek girmemeliyiz ne olur ne olmaz.

 4. CdCeyDaa
  3:26 pm on Temmuz 15th, 2015

  Ayyy uzmannnnlaşmışlar bu konuda:) yalnız girmeyiz korkmayın plajın gözü üzerimzde..

 5. Turgut
  3:29 pm on Temmuz 15th, 2015

  bende tek başıma girmem canım sıkılır zaten :) en güzeli birkaç kişi girmek

 6. Osman
  3:29 pm on Temmuz 15th, 2015

  bi kere denize girmiştim yılan balıgı saldırdı deniz anası ısırdı deniz yıldızı yapıstı ondan beri ztn girmiyorum


Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.