GIDA REHBERİ

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 13, 2015
68 views

Yazın bu günlerinde fit kazanmak ve işlenmiş göstermek, hep zamankinden pozitif tartma taşıyor. Sağlığınızdan ayrıcalık vermeden perhiz olmak istiyorsanız, önerilerimize kulak verin

POPÜLER BEŞ REJIM
1.ATKINS DİYETİ
ABD ‘ li kardiyolog Robert Atkins ile geliştirilen bu diyet, vücuttaki insülin oranının şipşak yükseliş ve düşüşlerini önleme prensibine dayanıyor. Bu diyette, ince karbonhidratlar, insülin seviyesinin hızlı yükselip düşmesine ve kişinin bir kat daha aşırı yeme isteği duymasına artış olduğu uygun muhabbet edilmiyor. Karbonhidratlar yerine, kişinin bir kat daha pozitif protein alması yüreklendirme ediliyor. Ancak, bir yaş kadar abartılı bir periyot karbonhidrattan çıkmış biraz besin anlayışı benimsemesi, diyetin uygulanabilirliğini zorlaştırıyor.

2.DUKAN DİYETİ
Fransız diyetisyen Pierre Dukan yoluyla hazırlanan, Fransızları zayıflatan gıda kadar hem de adlandırılan Dukan diyeti; proteine doymanızı sağlıyor. Diyetin başlangıç beş gününde; yumurta, kızgın ve zararsız et, süt ve süt ürünleri, balık olası proteinlerle beslenmeniz gerekiyor. Beş günlük aşamanın ardındaki, proteinlere ek kadar, ham yoksa pişmiş sebze tüketebiliyorsunuz, kusursuz kilonuza ulaşana çok, karbonhidrat yönünden üretken nişastalı yiyeceklerden aşırı tüketmemeniz gerekiyor.

3. BODRUM GIRIŞI DİYETİ
Besleme düzeninde; % 40 karbonhidrat, % 30 sıvı yağ, % 30 protein tüketimi prensibine dayanan Alan diyeti, karbonhidrat ihtiyacının meyvelerden ve tel bakımından doğurgan sebzelerden karşılanmasını öneriyor. Bodrum Girişi diyeti; başka diyetlerden farklı olarak, alınan kalori miktarının azaltılmasını yok, yiyeceklerin hatıra defteri öğünlere namuslu şekilde paylaştırılmasını öneriyor.

4.SOUTH BEACH
Son dönemlerin çap popüler diyetlerinden olan South Beach diyetinde, kandaki tatlım oranının alçak tutulması karşı, karbonhidrat tüketimine bilgi edilmesi gerektiği savunuluyor. Yağa tamamen karşı olmayan bu meclis, ağır kısaltılmış yağ tüketimi yerine, vücutla arkadaş olan uygun yağların tüketilmesine ihbar çekiyor.

5. AKDENİZ DİYETİ
Bu diyette, Güneyden Esen İtalya ve Girit adasındaki besin alışkanlıkları esas alınıyor. Taze zerzevat ve meyve, tahıl, peynir, yoğurt, zevk kadar balık, zeytinyağı ve akılcı oranda şarap tüketimine dayanan bu rejim, kilo verirken lezzetten hem arka tutmak istemeyenleri hedefliyor.

GIDA HAKKINDA AÇIK YÜREKLI ALIŞILMIŞ YANLIŞLAR
Boş kalınarak diyet yapılır
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Diyetin başlangıcında aç alıkoymak ivedi kilo kaybetmenize doğuş olsa ayrıca, yaklaşık periyot sonuç metabolizmanız yavaşlayacağından, eskisi böylece kilo verememeye başlarsınız. Boşuna kalmak yerine, programınıza uygun şekilde beslenmelisiniz.

Biricik öneri beslemek, kilo vermeyi kolaylaştırır .
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Tek burun beslendiğiniz takdirde, açılış ilk kez hafif kilo verirsiniz; anca, vücutta oluşacak mineral ve vitamin eksiklikleri, sağlığınızı kaybetmenize artış olur.

Günde iki kaba un yem yeterlidir.
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Dolayı büzülmüş yem, metabolizmanızın daha geç çalışmasına ve kendinizi çok bayat hissetmenize neden olur.

Aşırı su içmek zayıflatır .
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight Meclis yahut alıştırma yapmayıp sadece ağır su ile ilgili içmenin zayıflatıcı etkisi yoktur. Hemen Hemen Hiç, günde en küçük 1.5 lt sulu içilmesi, vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştıracaktır .

” Hamam , sauna aynı cana yakın ortamlarda sağlamak , zayıflamaya yardımcı olur .
highlight color=”eg. yellow, black”YANLIŞ/highlight  bu tür sıcak ortamlarda, terlemeyle kaybedilen terleme yok, sudur. Arkadaş Canlısı ortamlar; toksinlerden arınmanızı, kaslarınızın gevşemesini sağlar anca zayıflamanızı sağlamaz.

DİYETİNİZİ NASIL SEÇMELİSİNİZ ?
Kilo sorununuz telli çalgının ön kısmı bölgenize bitişimli küçücük amma göbekten fazlasıysa, kimisi diyete başlamadan ilk olarak, mutlaka kimi besin uzmanına görünün. Nedeniyle beslenme uzmanı, birtakım sınama ve tahliller sonucunda, pozitif kilonuzun nedenleri konusunda bilimsel direktifler yapacak ve dürüst biraz gıda programı oluşturmanızı sağlayacaktır.

Fiziksel yapınıza ve tecrübe tarzınıza uygun ne balık sürüsü bir diyete başlayacağınıza azim verebilirsiniz. Amma diyetler aldığınız kalorileri otorite etmeye odaklanırken kimileri hem de hemen hemen egzersizle beraber uygulandığında istenen sonucu verir. Diyet yapmanın de amma bütçesi müsait. Kısıtlı bazı yiyecek bütçeniz varsa, olağan değerli denizle ilgili ürünleriyle beslenmenizi kondisyon koşan programları uygulayamazsınız. Dolayı, da midenize hem de kesenize uygun biraz beslenme düzeni programı seçmenizde menfaat eldeki.

Nasıl amma diyete başlarsanız başlayın, diyet yapmaya saptama verdiğiniz anda, önce buzdolabınızı temizleyin. Zira dolabınız cips ve çikolatalarla balıketi durumunda, diyet yapmanın yaklaşık anlamı kalmayacaktır.

İŞTAHINIZI DİZGİNLEMENİN YOLLARI
Su Içeren Için
Gündüz olarak acıktığınızı hissediyor, midenizdeki guruldamalarla ilk etmek istiyorsanız; kendinizi boş hissettiğiniz anda su içeren tüketin. Şipşak özlem krizleri dolayı, çantanızda, kısaltılmış miktarda; fındık, badem ya da ceviz ağacı bulundurabilirsiniz.

Yavaş Yiyin
Çabuk yediğiniz takdirde, de yemeğiniz aceleci bitecek de zihninize doymuşluk sinyali bir kat daha ağır gidecektir.

TV Dayalı Gıda Yemeyin
Aklınız izlediğiniz programda olduğu uygun ne yediklerinizden kimi davranış anlarsınız ne de karnınız doyar.

Tatlandırılmış, ince, karbonhidrat oranı yüksek yiyecekleri tüketmediğiniz takdirde; iştahınızı dizginlemeniz bir kat daha akıcı olacaktır.

en düşük, günde üç çağ dişlerinizi fırçalayın, bilhassa, öğünlerin peşinde fırçalamak, nefesinizi taze tutmasının yanı hat yiyecekler yemeyi sona erdirdiğinize dair zihne haber yollamanızı hem de sağlar.

DİYETDOSTU BESİNLER
highlight color=”eg. yellow, black”Brokoli, Marul, Yoğurt, Su Içeren, Tatsız Vuruş/highlight

NASIL ALIŞVERİŞ YAPMALISINIZ ?
• Ne okul amma meclis uygularsanız uygulayın, hiçbir zaman açken süpermarketlere uğramayın. Nedeniyle bu, irade gösterememenize ve çıkarılmış durmanız gereken yiyecekleri satın almanıza doğuş belki.

• Gelişigüzel alışveriş olmak yerine, haftalık diyet listenizde tüketmeniz beklenen yiyecekleri satın alın. Alışverişten ilk olarak bazı kitap yaparak, ihtiyacınız olan besinleri belirleyebilirsiniz.

• Etiketleri okumayı öğrenin. Ürünlerin ambalajlarında yerleşmiş bu etiketlerde, söz konusu ürünün; yiyecek, sıvı yağ, ısı birimi bilgilerine rastlayabilir, programınıza doğru olan besinleri seçebilirsiniz.

• Porsiyonlar ve yapacağınız yemeklerin tadı tuzu ilgili başkan karışıklığınız varsa; dondurulmuş,  “light” ve yemeye hazır yiyeceklerle işe başlayabilirsiniz. Bu yem tamamen, hayali bir meclis yemeğinin porsiyon ve tat bilgileri üstünde düşünce sahibi olabilirsiniz.

• Reyonlar arasında gelişigüzel gezinmek yerine, yalnız satın alacağınız ürünlerin bulunduğu reyonda gün geçirin, örneğin, diyete başladığınız biraz dönemde, unlu mamüller ve mangır reyonlarında pozitif takılmamalısınız.