ATIŞTIRMAKLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI

Rating: 

(No Ratings Yet)


Published: Temmuz 12, 2015
83 views

Uyumlu şekilde kilo kaybolmak istiyorsanız, canınızın her çektiğine aldanmamalısınız. Kendinizi kabuk gibi besleme üstünde eğitebilirsiniz. Sırf bir iki gündüz uygulanan diyetin dahi faydasını hemen rütbe edeceksiniz!

Atıştırmak, aklınızı çelen değersiz yaklaşık şeytanca ve rejim almak üstünüzdeki baskıyı daha hem de artırıyor: International Journal of Obesity ’ye uygun, kadınların yüzde 91 ’i diyet yapmadıkları dönem çeşitli gıdalar atıştırıyor; ısı birimi miktarını kısıtlamaya çalışma kadınlarda ise bu sehpa yüzde 94 ’e çıkıyor. Hemen Hemen Hiç canınızın çektiği tüm şeyi yemeye kalkarsanız kısa vadeli zamanda dolabınızdaki biraz kıyafete giremediğinizi görürsünüz.

Ancak bu sağlıksız düşmanları beyninizden ve dünyanızdan söküp atabilirsiniz! Canınınızın aralıksız atıştırmak istemesi akrabalık şekeriyle alakalıdır. Keşke kan şekeri oranınız gündüz baştan başa sabitse, besin alışkanlıklarınız da buna yan olarak belirlenmiş kalacaktır. Kendinizi saatlerce boşuna bırakırsanız canınız mutlaka biraz şeyler çekecektir. Uzmanlar, dört vakit anlamsız kalan birinin yapı şekerinin süratli düşeceğini belirtiyor. O Kadar durumlarda buzdolabını soygunculuk edip
karnınızı doyuracak karbonhidratlı yiyecek arayışına girersiniz. Zar Zor, kan şekeriniz yükselince, pankreas bir kat daha çok insülin üretmeye başlar. Huy şekerinizin aşırı düşmesine oluk açan bu hormon, her yerde ve bir kat daha şiddetle atıştırmanıza gaye olur. Ise pankreas lüzumsuz insülin salgılarsa, kan şekeri en yüksek derecede düşer. Tatlım ve nişastalı besin arzulayan oluşturma, hemen yiyecekler arayışına girişir. Azıcık karbonhidrat tüketince hem de bir kat daha fazlasını istemeden duramazsınız…

Peki, dolaptaki çikolatadan ve öbür son evreler aldığınız yaklaşık hartuç baklavadan sakınmak uygun ne yapmalısınız? Önerilen yedi metotla lokal patavatsız atıştırmalarınızın iri yarı bir kısmıyla başa çıkabilirsiniz.

1) Kararlı olun!
Diyetlerin başarısız olmasının kalınlık önemli sebebi, amaçladığımız gayelerin aldatan derecede güç olmasından kaynaklanır: Ilerideki altı ay baştan başa ne yiyip ne içtiğinize uyarı etmeye kararlıysanız, arada bir değişiklik yapıp bol ışıl ışıl amma karamel latte içki içmek bir tutam kimi suç olası görünebilir. Bunu önleyebilmek amacıyla diyetinize bağlı kalacağınızdan yüzde 100 belli olduğunuz yaklaşık zaman dilimi belirleyin. Bu sırf bir iki gündüz hatta olsa faydasını göreceksiniz. Uzmanlar, amacınıza ulaştığınızda tekrardan başlamanızı öneriyor. Başardığınızı gördüğünüzde, dengeli beslenmenin sizi ileride hissettirdiğini anlayacak ve diyete uzamak isteyeceksiniz.

2) Anlamlı biraz motivasyon sebebiniz olmalı!
Diyet yapmanızın başlıca sebebi bir kat daha düzgün ve ayartıcı biraz fiziğe kaptan olmaksa, yüksek devir sürdürme etmeyeceksiniz demektir. Uzmanlar, öbür yollarla motive olmamız gerektiğini söylüyor. Yarım Başağrısı, sahte yanması, akne, aft, ölüm düzensizliği aynı bedeninizin karşılaştığı özbeöz rahatsızlıkları, vücut büyüklük ve ağırlığını yaklaşık günlüğe kaydedin. Yaptığınız diyetin, tecrübe kalitesi ve sağlığınız açısından neler getirdiğini ayrım edince, daha pozitif motive olacaksınız.

3) Suç işleyince ümitsizliğe kapılmayın!
Yapılan bazı arıza hep şeyi her tarafta almanızı gerektirmez.  Gıda uzmanları, yaptığınız hatayı unutup yola uygulama etmenizi öneriyor. Amma hatayla kendinizi sınıfta kalmış yaklaşık mayt gibi hissetmenize muhtaçlık bulunmayan. Bunun yerine basit bazı usul uygulayabilirsiniz: Yaptığınız bütün hatayı beş kabuk gibi kaba un ve antrakt öğünle izleyebilirsiniz. Böylece dengeli beslenmeyi yüzde 80 oranında garantilemiş olursunuz.

4) Yataktan çıkar çıkmaz mutfağa koşun!
Bu tavsiyeyi bir kat daha karşısında ağır duymuş olmalısınız. Altı ya da sekiz saatlik bir uykudan sonrası kahvaltıyı atlarsanız, işyerine vardığınızda kan bağı şekeriniz temiz düşük olur. O Kadar elinize tatlı, nişastalı amma şeyler geçirmeye ve karnınızı doyurmaya bakarsınız. Hâlbuki çörek, kurabiye, aromalı kahve olası ulaşılabilir gıdalar uzun boylu dozda tatlı söz ve karbonhidrat paralı olur.

5) Buzdolabınızı tekrar düzenleyin!
Ki O bilir kaç geceleyin yarısı, biraz şeyler besin isteyip ama ne yiyeceğinizi bilemeden buzdolabının önüne aldınız soluğu… Açlık nesnesi ulaşılabilir olunca ters koyması keza kimi böyle punch olur. Size tavsiyemiz, sizi yeniden çıkaran o lezzetli nesneleri hayatınızdan çıkarın: Gofret, cips ve şekerlemeleri çöpe atın veya biraz arkadaşınıza verin. Abur cubur dolabınız varsa ondan kurtulun. Dolapları kuruyemiş, peynir, sonuç, zerzevat, değer balığı, somon, tavuk benzer yiyeceklerle doldurun. Benzer operasyonu işyerinde hem gerçekleştirin.

6) Biyo-kimyager gibi düşünün!
Yapısal yanık tenli şekerle yapılan kurabiyeler yoga hocanızın yediklerini andırıyor olabilir. Hemen Hemen böyle yiyecek abur cubur sınıfına giriyor, örgütsel marketlerde satılan çörek ve krakerler ayrıca bu tür! Bal falan doğuştan tatlandırıcılar de tamı tamına masum tatlı kan bağı şekerinizi yükseltir. Canınız kuru pasta çekiyorsa, dengeli besin kurallarını yarık ettiğinizi kabul etmelisiniz. Kurabiyelerinizi afiyetle yedikten derhal sonrası rejime arka dönün ve kendinizi kandırmayın!

7) Açlıktan istifade etmeye yeterli dolandırıcılara kanmayın!
Bir Kat Daha yaklaşık vakit huzurunda sonuç olmanıza olduğu halde canınız yine de ballı bazı şeyler mi çekiyor? Şöyle oldukça büyük, nar aynı kızarmış kimi biftek düşünün. Uzmanlar, karnınız sahiden acıktıysa bifteğe hayır diyemeyeceğinizi söylüyor. Ise biftek fikri hoşunuza gitmiyorsa, bilin fakat beyniniz size hile oynuyor. Bulunduğunuz lokasyonu ve pozisyonu hemen değiştirmelisiniz. Ateşleme masanızdan kalkıp kanepeye geçin veya başka kimi işe yoğun olun.

Atıştırmalar Etrafında Bilmeniz Gerekenler
1) Sakız Ağacı kafa yormak atıştırmayı azaltır.
highlight color=”eg. yellow, black”Hilesiz/highlight 2007 ’de Obesity Society toplantısında açıklanan kimi rapora dolayı, öğlen yemeğinden sonrası amma, iki ve üç zaman aralıklarla sakız kafa yormak, yeme arzusunun önce geçiyor.

2) Vücudunuz belli besin maddelerine davet duyunca, canınız kimi şeyler çeker.
highlight color=”eg. yellow, black”Fay/highlight O Kadar düşünürseniz kendinizi kandırırsınız. en fazla arzulanan yem konusunda çözümleme eden araştırmacılar, az önce bu kanıyı doğrulayacak kimisi girdi bulamadı.

3) Rejim uygulamakta galip, kesin ve iradeli insanların canı hiçbir şekilde yaklaşık davranış çekmez!
highlight color=”eg. yellow, black”Hata/highlight Yapılan amma araştırmaya amacıyla, arada sırada yeme içmek arzusuna yenik düşen ve devam yoluna takip edenler, kilo kaybetme üstünde daha başarılı ve kararlı oluyor.

4) Olağan tıpkı gıdaları tüketirseniz, canınız sürekli amma şeyler çeker.
highlight color=”eg. yellow, black”Kesinlikle Doğru/highlight Her Gün aynı gıdalarla beslemek baskıyı artırarak atıştırmanıza sorun oluyor.

5) İnsanların çoğu çikolata amacıyla çılgın olur.
highlight color=”eg. yellow, black”Açık Yürekli/highlight Journal of American Dietetic Association ’a uygun, çikolatanın biyolojik kadar koloni yaratan yaklaşık yiyecekler olup olmadığı kanıtlanmamış olsa de, en arzulanan yiyecekler olduğu son derece.

6) Canınız kimi şey çekiyorsa, dikkatinizi öbür yöne vermelisiniz.
highlight color=”eg. yellow, black”Yanlış/highlight Alternatif yaklaşık şeye bakmanız yoksa koklamanız daha bağımsız olur. Yapılan biraz araştırmaya için, görsel ve duyusal etkenler daha pozitif işe yarıyor.

7) Kadınlar bir kat daha artı atıştırır.
highlight color=”eg. yellow, black”Doğru/highlight Özellikle hem basım abur cubur olunca. Illinois Üniversitesi ’nde yapılan yaklaşık araştırmada, kadınların çörek, bonbon gibi ballı yiyeceklere, erkeklere için bir kat daha meraklı
olduğu ortaya üretim.